Podvodné stránky Skrillu – které to jsou?

Nedávno jsme objevili několik nových podvodných stránek Skrill a rozhodli jsme se, že vám poskytneme další informace o tomto tématu a o tom, jak se chránit.

Phishing je forma podvodu, při které se od vás zločinci snaží získat citlivé informace, jako jsou přihlašovací údaje nebo informace o účtu. Vytvoří falešnou webovou stránku, která napodobuje skutečnou stránku Skrill, aby vás oklamali a přiměli vás sdělit údaje o účtu. Jakmile jim tyto údaje poskytnete, mohou je použít k vyprázdnění vašeho účtu.

Podvodné stránky Skrill – jak se mohu chránit?

Phisheři se každým dnem zdokonalují, což běžným uživatelům ztěžuje rozpoznání, zda se nacházíte na skutečné stránce, ale existuje několik rad, které vám mohou pomoci rozlišit skutečnou stránku od phishingové:

Nesprávné jméno nebo jiné údaje: Většinou webová adresa podvodné stránky Skrill vypadá správně, ale ve skutečnosti obsahuje některé běžné pravopisné chyby.

Zabezpečená stránka: Legitimní adresa stránky Skrill začíná „https://“ – písmeno „s“ musí být obsaženo. http://“ na začátku adresy může být indikátorem, že zde není něco v pořádku.

Přímá vyskakovací okna: Buďte opatrní, pokud jste odesláni na webovou stránku, která okamžitě zobrazí vyskakovací okno s výzvou k zadání údajů o účtu. Phishingové podvody vás mohou nasměrovat na legitimní webové stránky a poté pomocí vyskakovacího okna získat údaje o vašem účtu.

Používejte aktuální webový prohlížeč s antiphishingovými pluginy. Internet Explorer, Mozilla Firefox a Chrome mají bezplatné doplňky (neboli „pluginy“), které vám mohou pomoci odhalit phishingové stránky.

Nikdy neklikejte na odkazy z e-mailů. Místo toho používejte v prohlížeči záložku, která stoprocentně vede na správnou webovou stránku. Je to také lepší než zadávat adresu ručně, protože je známo, že phisheři používají podobné názvy, které mohou být překlepy, aby vás navedli na podvodnou stránku.

Skrill scam web

Podvodné stránky Skrill – obecné bezpečnostní rady

Nainstalování nejnovějšího operačního systému a aktualizací webových prohlížečů, antivirové ochrany a aplikací je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro zvýšení své celkové bezpečnosti. Neotevírejte žádné přílohy e-mailů od neznámých odesílatelů a zvažte používání různých e-mailových adres pro své účty. Útočníkům se tak ztíží možnost získat přístup ke všem vašim účtům hacknutím pouze jednoho poštovního účtu.

Pozor byste si měli dávat také na odkazy, které jste obdrželi prostřednictvím služby Skype (nebo jiného messengeru), Facebooku nebo jiného kanálu sociálních médií.

Skrill nabízí také interní bezpečnostní funkci. Dvoufázové ověřování (známé také jako „2FA“) přidává další vrstvu zabezpečení prostřednictvím „vícefaktorového ověřování“, které vyžaduje nejen heslo a uživatelské jméno, ale také jedinečný kód, který se mění každých 30 sekund a bude vám poskytnut prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Používání této funkce výrazně zvýší zabezpečení vašeho účtu a opravdu ztíží přístup k vašemu účtu jakémukoli zločinci.

Stránky Skrill Scam – Je Skrill podvod?

Provedením určitého průzkumu na webu najdete komentáře o spolehlivosti Skrillu, lidé, kteří tvrdí, že je Skrill připravil o peníze nebo jim zrušil účet. Některé z těchto stížností pocházejí od zákazníků, kteří se snažili zneužít bonusové nabídky, vytvořili si falešné účty nebo svůj účet použili k nezákonným transakcím, případně nemohou svůj účet ověřit. Kromě toho je Skrill společnost s více než 40 miliony majitelů účtů, která má složitý produkt a vysoké standardy ověřování, a tak se přirozeně vždy najdou lidé, kteří trpí špatnou podporou nebo technickými poruchami. Neustále proti tomu bojujeme a dbáme na to, aby naši zákazníci dostali podporu, kterou si zaslouží.

Přejít nahoru