Paysafecard

Paysafecard

Paysafecard je elektronická platební metoda založená na principu předplacených plateb. Společnost byla založena v roce 2000 a má dceřiné společnosti v Londýně, Düsseldorfu a New Yorku.

V roce 2013 skupinu Paysafecard koupila společnost Skrill, čímž se stala jedním z největších poskytovatelů elektronických peněz/eWallet na trhu.

V roce 2015 společnost Optimal Payments PLC, mateřská společnost NETELLER, oznámila, že chce spojit síly se společností Skrill jako svým největším konkurentem, aby posílila svou pozici na trhu. V srpnu 2015 byla koupě společnosti Skrill dokončena a Paysafecard se stala produktem v portfoliu elektronických peněz a online platebních produktů společnosti Optimal Payments.

V listopadu 2015 se společnost Optimal Payments rozhodla změnit značku a stala se Paysafe Group. Další informace a podrobnosti o historii společností NETELLER, Skrill a Paysafe Group najdete na naší stránce Paysafe Group PLC.

FAQ – Často kladené otázky

Podívejme se na nejčastější dotazy. V následujícím průvodci vám chceme poskytnout několik podrobnějších informací o kartě Paysafecard, o tom, jak ji používat, a o jejích hlavních výhodách, protože tato karta je skvělým nástrojem pro rychlé, bezpečné a snadné transakce na internetu.

Stačí kliknout na jedno z témat a zobrazí se vyskakovací okno se všemi informacemi a podrobnostmi o něm.

Paysafecard a My Paysafecard

Paysafecard je snadno použitelná a bezpečná online platební možnost, která patří k nejstarším v EU. Službu lze využívat prostřednictvím dvou různých platforem: „Paysafecard“ a „My Paysafecard“. Obě možnosti lze použít k placení za různé online služby, jako je Steam, Spotify, různé hazardní stránky, sázkové kanceláře a mnoho dalších.

Rozdíl mezi Paysafecard a My Paysafecard

Paysafecard a My Paysafecard nabízejí různé funkce a možnosti. Paysafecard je jednoduchá předplacená karta, kterou lze použít pouze v případě, že máte na kartě nahrané finanční prostředky. Jakmile vyčerpáte všechny předplacené prostředky, karta a 16místný kód se stanou nepoužitelnými.

„Moje Paysafecard“ je online účet, který lze používat k opakovaným platbám. Pokud vám na účtu nezbyly žádné peníze, můžete si jej znovu nabít a začít jej používat znovu.

Jakou částku mohu zaplatit s Paysafecard a My Paysafecard

V závislosti na zemi vašeho bydliště je běžná Paysafecard k dispozici pouze do výše 100 EUR. Na účtu „Moje Paysafecard“ lze platit až do výše 1 000 EUR, což je značná výhoda.

Je My Paysafecard účet zdarma?

Ano, účet si můžete zaregistrovat zdarma. Pokud však účet nebudete používat déle než 12 měsíců, musíte zaplatit poplatek za nečinnost. Počínaje 13. měsícem musíte platit 2 EUR měsíčně. Dále je účtován poplatek za odeslání peněz z účtu Paysafecard na váš běžný bankovní účet, který činí 7,50 EUR, a poplatek za směnu měny ve výši 2 %.

Jak otevřít My Paysafecard účet

Pro úplnou registraci a ověření účtu je třeba zadat celé jméno, adresu a platné číslo mobilního telefonu. Během procesu registrace obdržíte textovou zprávu s registračním kódem pro ověření vašeho čísla a aktivaci účtu. Rovněž obdržíte poštou potvrzovací odkaz pro ověření vaší poštovní adresy.

Po dokončení tohoto procesu musíte rovněž ověřit svou totožnost. Můžete provést ověření Face2Face nebo použít „Postident“ k ověření vámi poskytnutých údajů.

Upozorňujeme, že k použití ověření Face2Face potřebujete webovou kameru. Pracovník podpory Paysafecard vám zavolá prostřednictvím videohovoru, kde musíte ukázat svou tvář včetně občanského průkazu/pasa, aby ověřil vámi poskytnuté údaje o účtu.

V případě procesu „Postident“ musíte s občanským průkazem/pasem zajít na místní poštu, kde pracovník ověří vaši totožnost a zašle písemné potvrzení. Tento proces obvykle trvá 2-4 pracovní dny, zatímco po použití ověření webovou kamerou je váš účet připraven během několika minut.

Výhody My Paysafecard oproti Paysafecard

My Paysafecard má oproti předplacené kartě mnoho výhod. Za prvé, běžnou kartu Paysafecard musíte mít v bezpečí a k dispozici, protože k placení s ní potřebujete 16místné číslo. Není také tak bezpečná jako účet My Paysafecard, protože poukázka je srovnatelná s hotovostí a v případě, že ji ztratíte, může ji každý snadno použít k placení na internetu a utrácení vašich peněz.

Účet My Paysafecard je chráněn heslem, a proto je pro vás bezpečnější a je k němu snadnější přístup, protože se vaše uživatelské jméno a heslo nemění.

Stejně jako na běžném bankovním účtu vidíte podrobný přehled všech transakcí a částku, která vám na účtu „My Paysafecard“ zbývá. Díky tomu je její používání mnohem pohodlnější ve srovnání s běžnou kartou, kde musíte všechny poukázky a hodnoty sledovat ručně.

Jak poslat peníze do My Paysafecard účtu?

K nahrání peněz na účet potřebujete běžnou poukázku Paysafecard. Na svůj účet můžete nahrát všechny poukázky, bez ohledu na to, zda je k dispozici ještě celá částka, nebo jen několik korun. Zejména pokud vám zbývá mnoho poukázek s menšími částkami, můžete je na svém účtu spojit a snadno jimi zaplatit.

Účet je pouze předplacený. Můžete tedy používat pouze prostředky, které jste si na účet již nahráli. Nemůžete tedy utratit více peněz, než máte k dispozici.

V jakých hodnotách jsou Paysafecard poukázky a kde je koupím?

Běžné poukázky Paysafecard jsou k dispozici v pěti různých částkách: 200 Kč, 500 Kč, 1200 Kč, 2500 Kč.

Karty lze zakoupit v mnoha drogeriích, čerpacích stanicích, supermarketech a dalších obchodech. Domovská stránka paysafecard nabízí také vyhledávač, kde stačí zadat poštovní směrovací číslo a najdete všechny dostupné obchody ve vašem okolí.

Shrnutí

Paysafecard je nyní dostupná ve 42 zemích a na více než 500 000 prodejních místech po celém světě a lze ji používat v tisících internetových obchodech. Průměrná výše transakce činí 24 eur a počet aktivních uživatelů vzrostl na více než 2 miliony měsíčně. Lze s jistotou říci, že Paysafecard bude i nadále růst a obhajovat pozici jedné z nejlepších elektronických platebních možností.

Vzhledem ke složitému a podrobnému procesu registrace účtu „My Paysafecard“ ztratíte svou anonymitu. V opačném případě můžete používat běžnou poukázku Paysafecard, aniž byste odhalili jakékoli osobní údaje, což může být také nejvýznamnější výhoda běžných poukázek.

Kromě toho je účet „My Paysafecard“ snadným, pohodlným a bezpečným způsobem placení online. Budete mít mnohem méně omezení a vždy budete mít dobrý přehled o všech svých transakcích. Pokud tedy máte zájem o využívání služby Paysafecard, doporučujeme vám možnost účtu „My Paysafecard“.

Pokud však dáváte přednost utrácení menších částek v plné anonymitě, jsou pro vás ideální možností platby běžné poukázky Paysafecard.

Přejít nahoru